Zaujímavý prieskum aj o odluke cirkví.

12. 8. 2014
Prečítane: 1239x
Diskusia:

Sme radi, že sme možno svojou troškou prispeli do mlyna, ktorý pre nás zomlel tento zaujímavý prieskum. Je pre nás dobrou symbolikou to, že ten prieskum bol zverejnený práve v čase spúšťania tohto nášho webu. Samy by sme to lepšie nevymysleli, resp. nenačasovali!

11.8. 2014 boli publikované výsledky pomerne zaujímavo koncipovaného prieskumu, o ktorom si zatiaľ dovolíme prezentovať iba dve správy, resp. články z rôznych portálov.

Prvým je článok "Štátne peniaze pre cirkvi nepodporuje ani tretina", z portálu sme.sk, ktorý sa prieskumu venuje faktograficky vo viacerých rovinách a pripomína iniciatívu Daniela Krajcera k tejto téme. My naopak pripomíname, že prieskum bol odštartovaný 29.5. 2014 (keď myslím spúšťala svoju iniciatívu aj NOVA aj s D. Krajcerom) a ako sa môžete presvedčiť, tak naša petícia začínala už 5.5. 2014 .

Druhým je článok "Väčšina Slovákov je nespokojná so vzťahom cirkvi a štátu" z portálu topky.sk, v ktorom sa jeho autor zameriava iba na síce hlavnú časť prieskumu, ktorou sú niektoré náboženské, resp. cirkevné otázky, ale prieskum sa venoval aj názorom občanov na obdobie pred a aj po roku 1968.

Obdobne sa najmä náboženskému, resp. cirkevnému hľadisku vo vzťahu k občianstvu a štátu venuje aj portál nasenoviny.sk v článku "Odluka cikrvi od štátu? Väčšina Slovákov je za" .

 

Formálne by sme mohli povedať, že vlastne máme vyhraté, keďže väčšina občanov SR je za odluku cirkví od štátu. My to však nevnímame iba tak, že teraz sa niečo akože rýchlo dorieši, pretože občania sa tak vyjadrili. Našim cieľom je celý nedokončený proces odluky cirkvi od štátu analyzovať a hľadať spôsob, ako sa s ním komplexne vyrovnať. 

K tomu od začiatku smerovala naša iniciatíva a k tomu sa veríme s podporou občanov aj dopracujeme.